Blog

Çocuğunuzu 8 hafta gibi kısa bir sürede akıcı On Parmak Yazı yazan birey yapmak elinizde. On Parmak Klavye yazmak  çocuğunuzun öğreneceği en değerli becerilerden biri olabilir. Çocuklar için On Parmak Klavye ile hızlı yazım becerilerinin neden önemli bir beceri olduğunu açıklamaya çalışalım.

 1. On Parmak Klavye kullanarak yazmak , çocukların daha hızlı çalışmasına yardımcı olur. On Parmak Klavye ile yazı yazman klavyede ellerinize bakmaya gerek kalmadan, hızlı ve doğrulukla yazı yazabilmeniz anlamına gelir. Klavye ve ekran arasında geçiş yapmaya devam ederseniz, zamanınızın yarısını boşa harcarsınız çünkü beyniniz iki farklı şeye odaklanmaya çalışmaktadır. On Parmak Klavye ile bakmadan  yazabilen çocuklar bilgisayarda  iki kat fazla iş üretmektedir. Çocukların daha hızlı çalışmasına yardımcı olur.
 2. Yazma daha doğru olur. On Parmak Klavye ile hızlı olmanın yanı sıra yazılan yazı doğrudur. Çocukların yüzde 90’ın üzerinde doğrulukla dakikada 30 kelime yazmasını hedefliyoruz. On Parmak Klavye ile hızlı yazan çocuklara nazaran  On Parmak Klavye yazması olmayan çocuklar, ekranda neyin durduğunu, okuduğunu ve düzeltmeler yapmak için geri dönmeleri gerektiğinden hala vakit kaybediyorlar.
 3. On Parmak Klavye yazan çocuklara yaşıtlarına göre avantaj sağlar. Çocuklarınızın topuklarına kanat veya roket  koymak ister misiniz? Onlara On Parmak Klavye ile Yazma Sanatı öğretin. Bunun için size minnet duyacaklar. On Parmak Klavye ile yazma becerisine sahip olmayan bir çocuk yazabilen bir çocuğun yarısının hızıyla çalışabilir. Neden çocuğunuza bu avantajı vermek istemeyesiniz ?
 4. Çocuk/Genç yaş yazmayı öğrenmek için en uygun zamandır. On Parmak Klavye Yazma Sanatı oldukça yetenek istiyor olarak görünebilir ancak  çocuklara mükemmel bir şekilde eğitim verilebilir. Yedi yaş  ve üzeri çocuklar için ideal, çünkü elleri doğru büyüklükte, konsantrasyon aralığına sahipler ve bilgisayarda olmayı seviyorlar. Öğrenmeye motive oluyorlar. On Parmak Klavye ile Yazma Sanatı daha sonra yetişkinlikte öğrenilebilir  ancak erken öğrenen için bu daha avantajlı ve verimlidir.
 5. Onları geleceğe hazırlar. Öğrencilerin  yaptıkları çalışmaların çoğunu hala kağıt üzerinde yapıyor olması, yapılan sınavların kağıt üzerinde yapılıyor olması ebeveynleri genellikle On Parmak Klavye  tipi öğrenmenin gerekliliğini sorgulamaktadır. Ortaokullarda derslerin çoğunun yazılması ve üniversitede olduğunuz zamana değin On Parmak Klavye ile yazı yazabilmeniz ve binlerce kelimeden oluşan yazı yazmanızın dereceniz boyunca 350 saat kazandırabileceğini beklemeniz gerekiyor. Erken öğrenen çocuklar ikincil ve ötesindeki faydaları elde edeceklerdir.
 6. Gelecekte onlara avantajlar sağlayacaktır. Ebeveynler bazen “İki parmakla baya iyi idare edebiliyorum çocuğum neden öğrenmeli? diye bir tavır takınıyor. Ama bir ya da iki parmağınızla iyi idare ettiğini düşünürken aslında durum böyle değil. Kendini On Parmak Klavye ile  yazarın yanına koyarsan, hızınız yaklaşık yarısı olacaktır. On Parmak Klavye ile yazma türüne en çok ihtiyaç duyan çocuklar eğitimde daha ileri gitmek isteyenlerdir. Bilgisayar günlük hayatımızda en çok kullandığımız bir ürün ve yavaş kullanmak istemiyoruz.
 7. On Parmak Klavye ile Yazma, disleksi olan çocuklara yardımcı olur. Kanıtlar On Parmak Klavye ile öğrenmenin disleksi olan çocuklar için özel bir fayda olabileceğini göstermektedir. Bazı disleksik öğrenciler klavyenin dokunma unsurunun zor kelimeleri yönetmede yardımcı olabileceğinden, el yazısından daha kolay On Parmak Klavye ile yazmayı öğreniyor. On Parmak Klavye ile Yazmanın yönü çocuğa yardımcı olabilir. Bilgisayar yargılayıcı değildir ve sabırsızlık göstermez, çocuklara güven verir. ”
 8. Öğrenmesi hızlı olur. On Parmak Klavye ile yazma karmaşık olabilir, ancak çocuklar şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde uzmanlaşabilirler. Çoğu çocuk, günde 20 dakikalık iki uygulama ile yaklaşık 8 haftada 30 dakikaya kadar gidebiliyor.
 9. Çocuklar yazabiliyorsa, içeriğe odaklanabilirler. On Parmak Klavye ile yazma bilinmesi, yalnızca çocukların çalıştığı hızı değil, aynı zamanda işlerinin kalitesini de artırır. Büyük ölçüde tüm dikkatleri içerik odaklı hale getirdiğinden yazılanların kalitesi genellikle artar. Düşüncelerin daha hızlı yakalanmasını sağlar, bu nedenle harika bir fikri unutmaları daha az olasıdır.
 10. Taslak hazırlama ve düzenlemeyi kolaylaştırır. El yazısının hala yeri olmasına rağmen, bir bilgisayarda etkili bir şekilde çalışabilmek, çocukların doğru şeyleri almak için birden fazla atış yapmaları anlamına gelir. ‘Bir şeyler yazarken çok sayıda girişimde bulunmalarına izin veriyor ve çizim ve düzenleme süreci, işlerini yürütmek, paragrafları taşımak, artık gerekli olmayan metin parçalarını silmek, kesme ve yapıştırma yapmak gibi daha kolay hale geliyor.
 11. Yazma el yazısını geliştirebilir. On Parmak Klavye ile yazma öğrenmenin çocuğunuzun el yazısını ihmal ettiği anlamına mı geleceğinden endişeleniyor musunuz? On Parmak Klavye ile Yazmayı öğrenmekle gelen artan kas tonusu ve el becerisi yan etki olarak el yazısını geliştirebilir.
 12. Öğrenme eğlencelidir. Klavyede yazarken kambur olan çocukların düzgün oturmalarını sağlar. On Parmak Klavye ile yazma öğrenmek eğlencelidir. On Parmak Klavye ile yazan çocuklar, iş hacminin iki katı kadar üretiyor ve hemen hemen hepsi öğrenebilir: eğer motive edildiyse yapacaklardır.
 13. Okulda öğrenmesi olası değildir. On Parmak Klavyenin ilkokul veya liselerde evrensel olarak öğretildiği Avustralya ve Amerika gibi diğer bazı ülkelerden farklı olarak  çocuklara  okulda On Parmak Klavye ile öğretilmesi pek olası değildir. Hükümet, bunun arzu edildiğini söylüyor, ancak müfredatın zorunlu bir parçası değil, bu yüzden çoğu okul On Parmak Klavye ile yazmayı sunmuyor .
 14. Yazmayı öğrenmek tatil için harika bir projedir. Çocuğunuza On Parmak Klavye ile yazma öğrenecek zamanı bulamıyor musunuz? Yaz tatili çocuğunuza yazmaya başlamak için harika bir zaman. Onları verimli bir şekilde meşgul edebilir, genellikle bilgisayar olmasından dolayı mutludurlar. Günlük ödev baskısı yoktur bu nedenle yazmak için zaman ayırmak daha kolaydır.
 15. Çocuğunuzun öğrenimini geleceğe taşıyacak. Şu anda, ilkokullardaki çocukların çalışmalarının çoğunu elden geçirmeleri beklenmektedir ve sınavlar da kağıt tabanlıdır, ancak bilgisayarların gelecekte öğrenme ve değerlendirme için giderek daha önemli bir ortam haline geldiklerini görüyoruz. On Parmak Klavye ile yazma büyük bir avantaj olacaktır. Örneğin  Avustralya  tamamen bilgisayarlı sınavları başlatıyor ve bu muhtemelen gelecekte her yerde olacak.
 16. Yaşam için bir beceri Öğrenmek Bisiklet sürmek gibidir.  On Parmak Klavye ile bir kez öğrenmek bir ömür boyu sürecek bir beceridir. Genç yaşta öğrenmesi kolaydır ve çocuklar bir kez bu hafızaya sahip olduklarında, yaşam boyu bu beceriyi sahip olmuş olurlar.